ÖZGÜN HİKAYESİ OLAN MARKALAR YARATMALIYIZTürkiye Bilişim Derneği’nin düzenlemiş olduğu TBD 32. Bilişim Kurultay’ında ‘‘Girişimcilik Yol Haritası ve Gençlerin Başarı Öyküleri’’ ele alındı. İletişim ve Girişimcilik Danışmanı Remzi Durmuş’un da konuşmacı olduğu programda Durmuş, Girişimciliğin yol haritasını anlattı.

Durmuş, Girişimci adaylarının kendiişlerini kurmadan önce mutlaka, ilgili alanda Pazar araştırması yapmaları gerekmektedir. ‘’Ben yaparsam olur ya da hele şu işi bir açalım da sonrasını düşünürüz.’’ Mantığıyla hareket etmek girişimciye kazandırmayacağı gibi kaybettirir.

 DSC_0190 web 2

Uzmanı Olduğunuz Alanda İlerleyin

Girişimci adaylarının en çok dikkat etmesi gereken noktalardan birisi de kendi bildiği ya da uzmanı olduğu alanda ilerlemesidir. Çünkü emek verdiğiniz alan ya da sektörün ince detaylarını, işleyiş şeklini, risklerini diğer alanlara göre daha iyi biliyorsunuzdur.

Bugün baktığımız zaman birçok büyük girişimci bildiği alanda ilerlediği için başarılar kaydetmiştir. Nitekim bizim girişimcimiz ilk önce paraya odaklanıyor. Para sonuçtur. Halbuki sürece odaklansa ve bir araştırsa belki o işe hiç girmeyecektir de.

 

Ekip Ruhuyla Hareket Edin

Girişimci adaylarımız başarılı ve sürdürülebilir bir girişim kurmak istiyorlarsa mutlaka ekip ruhuyla hareket etmeleri gerekir. Tek başına bir noktaya kadar ilerliyorsunuz. Nitekim, maalesef ki o da çok sürdürülebilir olmuyor. Çünkü sizin enerjiniz, bilginiz ve deneyiminiz bir yere kadar yetiyor. Ondan sonra tıkanıp kalıyorsunuz.

 

Motivasyon Kaynağı Başarı Hikayeleridir

Girişimcilikte en büyük motivasyon kaynağı başarı hikayeleridir. O nedenle kendi başarı hikayelerimiz yaratmaya ihtiyacımız var. Özellikle, küresel ölçekte ele alacak olursak. Özgün hikayesi olan markalar yaratmalıyız.

 

Türkiye Bilişim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi – Levent Karadağ’ın yönettiği oturumda, Cyberpark Girşimcilik ve İşbirliği Yöneticisi- Faruk İNALTEKİN, EB Grup – Proje Koordinatörü- Ramazan KOÇ, Hazine Müsteşarlığı Genel Müdür Yardımcısı- Dr. Ahmet Müfit ARBERK, GAP Girişim Araştırma ve Gelişim Der. YK Üyesi- Fikret KALFAOĞLU’nun yaptığı sunumların ardından soru ve cevap ile oturum sona erdi.

Be Sociable, Share!

Benzer Yazılar

TEŞVİKLERE ULAŞMAK ZOR DEĞİL

Çetin Ünsalan’ın hazırlayıp sunduğu: ”Reel Piyasalar” programının konuğu, İletişim ve Girişimcilik Danışmanı Remzi Durmuş’idi. Durmuş, KOBİ’lerden Girişimciliğe, teşviklere ve melek yatırımcılığa kadar birçok konuda bilgiler verdi. Programı dinlemek için tıklayınız.   Be Sociable, Share! Tweet

TÜRKİYE’DE OYUN PAZARI BÜYÜYOR

Bahçeşehir Üniversitesi, Dijital Oyun Tasarım Bölümü’nün düzenlemiş olduğu ‘‘Türkiye’de Oyun Pazarı’’konulu seminerin konuğu İletişim ve Girişimcilik Danışmanı Remzi Durmuş’idi. Durmuş; Dijital oyunlar hayatımızda önemli bir yere sahip. Dünya’da ortalama 2 Milyar kişi oyun oynamaktadır. Türkiye’de yirmi milyondan fazla kişi oyun oynuyor. İnternet alt yapısının güçlenmesi, genç nüfusun artmasıyla birlikte bu rakamların daha da artacağı öngörülmektedir. Oyun...
Makale'ye Yorum Yapın

TAKVİM

Eylül 2018
P S Ç P C C P
« Tem    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SLAYTLAR

E- Bülten Üyeliği