KADIN GİRİŞİMCİLERİMİZ DESTEKLERDEN FAYDALANMALIBağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Merkezi’nde ‘‘Yeni İş Fikirleri ve Girişimcilik’’ ele alındı. Girişimci olmak isteyen kadınların katıldığı programda; Girişimcilikten E- Ticarete, girişimcilik desteklerine ve melek yatırımcılığa kadar birçok konu konuşuldu.

Programın moderatörlüğünü yapan İletişim ve Girişimcilik Danışmanı Remzi Durmuş, Türkiye’de kadınların eskiye nazaran girişimciliğe daha fazla ilgi duyduğunu, bunun da ekonomiye pozitif yansımalarının olduğunu ifade etti. Durmuş, kamunun kadın girişimciliğini daha fazla desteklediğini kadınlarımızın bu desteklerden faydalanması gerektiğini belirtti.

EVNDE_URETM_YAPAN_KADINLAR_VERGDEN_MUAF_OLUYOR5

Programda konuşan KOSGEB KOBİ Uzmanı Özgür Gülmez’de, KOSGEB’in kurulduğu günden beri her zaman girişimcinin ve girişimciliğin yanında olduğunu, kadınlarımızın biraz daha risk alması gerektiğini, KOSGEB’in iyi ve doğru planlanmış projeleri desteklediğini ifade etti.

E- Ticaret Danışmanı-Eğitmeni-Yazarı ve Gold.Com.tr Genel Koordinatörü Umut Ünlü ise, Türkiye’de E- Ticaret adına binlerce web sitesinin olduğunu fakat bunların çok az bir kısmının kar ettiğini, bu kapsamda nitelikli iş fikirlerinin ve modellerinin önemli olduğunu, kalitenin satılmadığı hiç bir mecrada gerçek anlamda kar edilemeyeceğini, müşterilerle bağ kurmayan, duygularına hitap etmeyen, doğru zamanda iletişim kurmayan operasyonların “seyyar satıcı sendromu”ndan kurtulamayacağını söyledi.

Programda konuşan Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Koordinatörü Didem Demircan’da kadın girişimciliğini geliştirmek için yoğun bir çaba içinde olduklarını bu bağlamda saha da kadınlara girişimcilik ile ilgili eğitimler verdiklerini ve kadın kooperatiflerinin kurulmasını teşvik ettiklerini ve desteklediklerini ifade etti.

Yeminli Mali Müşavir/ Eski Vergi Müfettişi R. Barbaros Çelikcanlı ise Kadınların bir iş yapmadan önce iyi bir Pazar araştırması yapması gerektiğini, farkındalık yaratmayan girişimlerin pazarda başarılı olamayacağını ifade etti. Vergi avantajlarından da bahseden Çelikcanlı, Bir iş yeri açmaksızın evinde üretim yapan kadınların bu faaliyetlerinin vergiden muaf olduğunu belirtti.

Be Sociable, Share!

Benzer Yazılar

GELECEĞİN DÜNYASI VE GELECEĞİN MESLEKLERİ

Ment Koleji’nin düzenlemiş olduğu, ‘’Geleceğin Dünyası ve Geleceğin Meslekleri’’konulu seminerin konuğu İletişim ve Girişimcilik Danışmanı Remzi Durmuş’idi. Durmuş; Gelişen teknoloji insanlığı çok farklı noktalara taşımaktadır. Bugünden bakıp 20- 25 yıl geriye gittiğinizde ne bugünkü anlamda bilgisayar ne bugünkü anlamda telefon ve telekomünikasyon ağları vardı.   Teknoloji bizi insan ilişkilerimizden sosyal yaşama, müzik dinleme şeklimizden yemek sipariş...

YARATICI DÜŞÜNCE TEKNİKLERİ ELE ALINDI

İletişim ve Girişimcilik Danışmanı Remzi Durmuş, Kavram Koleji öğrencileri ile yaratıcı düşünme teknikleri üzerine atölye çalışması yaptı. Öğrencilerin kendilerini ve olayları daha iyi analiz etme ve farklı bakış açıları geliştirme amacıyla yapılan atölye çalışması kapsamında öğrenciler yaratıcı fikirler ortaya koydular. Be Sociable, Share! Tweet
Makale'ye Yorum Yapın

TAKVİM

Mart 2019
P S Ç P C C P
« Kas    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

SLAYTLAR