KADIN GİRİŞİMCİLERİMİZ DESTEKLERDEN FAYDALANMALIBağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Merkezi’nde ‘‘Yeni İş Fikirleri ve Girişimcilik’’ ele alındı. Girişimci olmak isteyen kadınların katıldığı programda; Girişimcilikten E- Ticarete, girişimcilik desteklerine ve melek yatırımcılığa kadar birçok konu konuşuldu.

Programın moderatörlüğünü yapan İletişim ve Girişimcilik Danışmanı Remzi Durmuş, Türkiye’de kadınların eskiye nazaran girişimciliğe daha fazla ilgi duyduğunu, bunun da ekonomiye pozitif yansımalarının olduğunu ifade etti. Durmuş, kamunun kadın girişimciliğini daha fazla desteklediğini kadınlarımızın bu desteklerden faydalanması gerektiğini belirtti.

EVNDE_URETM_YAPAN_KADINLAR_VERGDEN_MUAF_OLUYOR5

Programda konuşan KOSGEB KOBİ Uzmanı Özgür Gülmez’de, KOSGEB’in kurulduğu günden beri her zaman girişimcinin ve girişimciliğin yanında olduğunu, kadınlarımızın biraz daha risk alması gerektiğini, KOSGEB’in iyi ve doğru planlanmış projeleri desteklediğini ifade etti.

E- Ticaret Danışmanı-Eğitmeni-Yazarı ve Gold.Com.tr Genel Koordinatörü Umut Ünlü ise, Türkiye’de E- Ticaret adına binlerce web sitesinin olduğunu fakat bunların çok az bir kısmının kar ettiğini, bu kapsamda nitelikli iş fikirlerinin ve modellerinin önemli olduğunu, kalitenin satılmadığı hiç bir mecrada gerçek anlamda kar edilemeyeceğini, müşterilerle bağ kurmayan, duygularına hitap etmeyen, doğru zamanda iletişim kurmayan operasyonların “seyyar satıcı sendromu”ndan kurtulamayacağını söyledi.

Programda konuşan Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Koordinatörü Didem Demircan’da kadın girişimciliğini geliştirmek için yoğun bir çaba içinde olduklarını bu bağlamda saha da kadınlara girişimcilik ile ilgili eğitimler verdiklerini ve kadın kooperatiflerinin kurulmasını teşvik ettiklerini ve desteklediklerini ifade etti.

Yeminli Mali Müşavir/ Eski Vergi Müfettişi R. Barbaros Çelikcanlı ise Kadınların bir iş yapmadan önce iyi bir Pazar araştırması yapması gerektiğini, farkındalık yaratmayan girişimlerin pazarda başarılı olamayacağını ifade etti. Vergi avantajlarından da bahseden Çelikcanlı, Bir iş yeri açmaksızın evinde üretim yapan kadınların bu faaliyetlerinin vergiden muaf olduğunu belirtti.

Be Sociable, Share!

Benzer Yazılar

TEŞVİKLERE ULAŞMAK ZOR DEĞİL

Çetin Ünsalan’ın hazırlayıp sunduğu: ”Reel Piyasalar” programının konuğu, İletişim ve Girişimcilik Danışmanı Remzi Durmuş’idi. Durmuş, KOBİ’lerden Girişimciliğe, teşviklere ve melek yatırımcılığa kadar birçok konuda bilgiler verdi. Programı dinlemek için tıklayınız.   Be Sociable, Share! Tweet

TÜRKİYE’DE OYUN PAZARI BÜYÜYOR

Bahçeşehir Üniversitesi, Dijital Oyun Tasarım Bölümü’nün düzenlemiş olduğu ‘‘Türkiye’de Oyun Pazarı’’konulu seminerin konuğu İletişim ve Girişimcilik Danışmanı Remzi Durmuş’idi. Durmuş; Dijital oyunlar hayatımızda önemli bir yere sahip. Dünya’da ortalama 2 Milyar kişi oyun oynamaktadır. Türkiye’de yirmi milyondan fazla kişi oyun oynuyor. İnternet alt yapısının güçlenmesi, genç nüfusun artmasıyla birlikte bu rakamların daha da artacağı öngörülmektedir. Oyun...
Makale'ye Yorum Yapın

TAKVİM

Eylül 2018
P S Ç P C C P
« Tem    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SLAYTLAR

E- Bülten Üyeliği