KADIN GİRİŞİMCİLERİMİZ DESTEKLERDEN FAYDALANMALIBağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Merkezi’nde ‘‘Yeni İş Fikirleri ve Girişimcilik’’ ele alındı. Girişimci olmak isteyen kadınların katıldığı programda; Girişimcilikten E- Ticarete, girişimcilik desteklerine ve melek yatırımcılığa kadar birçok konu konuşuldu.

Programın moderatörlüğünü yapan İletişim ve Girişimcilik Danışmanı Remzi Durmuş, Türkiye’de kadınların eskiye nazaran girişimciliğe daha fazla ilgi duyduğunu, bunun da ekonomiye pozitif yansımalarının olduğunu ifade etti. Durmuş, kamunun kadın girişimciliğini daha fazla desteklediğini kadınlarımızın bu desteklerden faydalanması gerektiğini belirtti.

EVNDE_URETM_YAPAN_KADINLAR_VERGDEN_MUAF_OLUYOR5

Programda konuşan KOSGEB KOBİ Uzmanı Özgür Gülmez’de, KOSGEB’in kurulduğu günden beri her zaman girişimcinin ve girişimciliğin yanında olduğunu, kadınlarımızın biraz daha risk alması gerektiğini, KOSGEB’in iyi ve doğru planlanmış projeleri desteklediğini ifade etti.

E- Ticaret Danışmanı-Eğitmeni-Yazarı ve Gold.Com.tr Genel Koordinatörü Umut Ünlü ise, Türkiye’de E- Ticaret adına binlerce web sitesinin olduğunu fakat bunların çok az bir kısmının kar ettiğini, bu kapsamda nitelikli iş fikirlerinin ve modellerinin önemli olduğunu, kalitenin satılmadığı hiç bir mecrada gerçek anlamda kar edilemeyeceğini, müşterilerle bağ kurmayan, duygularına hitap etmeyen, doğru zamanda iletişim kurmayan operasyonların “seyyar satıcı sendromu”ndan kurtulamayacağını söyledi.

Programda konuşan Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Koordinatörü Didem Demircan’da kadın girişimciliğini geliştirmek için yoğun bir çaba içinde olduklarını bu bağlamda saha da kadınlara girişimcilik ile ilgili eğitimler verdiklerini ve kadın kooperatiflerinin kurulmasını teşvik ettiklerini ve desteklediklerini ifade etti.

Yeminli Mali Müşavir/ Eski Vergi Müfettişi R. Barbaros Çelikcanlı ise Kadınların bir iş yapmadan önce iyi bir Pazar araştırması yapması gerektiğini, farkındalık yaratmayan girişimlerin pazarda başarılı olamayacağını ifade etti. Vergi avantajlarından da bahseden Çelikcanlı, Bir iş yeri açmaksızın evinde üretim yapan kadınların bu faaliyetlerinin vergiden muaf olduğunu belirtti.

Be Sociable, Share!

Benzer Yazılar

FASON ÜRETİM MODELİNDEN KURTULMALIYIZ

  İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Kulübü’nün düzenlemiş olduğu ‘’Türkiye’de Girişimcilik’’ temalı seminerin konuğu, İletişim ve Girişimcilik Danışmanı Remzi DURMUŞ oldu.  Durmuş, Türkiye’de ki girişimciliğe değinerek başarısız girişimlerin nedenleri hakkında öğrencilere bilgiler verdi. Durmuş; Türkiye’de girişimlerin %99’unu küçük ve orta ölçekli işletmeler oluşturmaktadır. İhracatında yarısından fazlasını küçük ve orta ölçekli işletmeler gerçekleştirmektedir. 2017...

GELECEĞİ BUGÜNÜN ÖTESİNDEN DÜŞÜNÜN

İletişim ve Girişimcilik Danışmanı Remzi Durmuş, İstanbul Eda Koleji öğrencilerine ”Gelecek ve Geleceğin Meslekleri” hakkında bilgiler verdi. Günümüz bilişim çağında Ar- Ge, pazardaki beklentileri şekillendirmekte bu da değişimi sürekli kılmaktadır. İster ticari yaşam olarak ele alın isterse istihdam piyasasına katılacak bireyler olarak ele alın bu değişimi yakalayamazsanız maalesef ki zamana yenik düşersiniz. 1990’lı yıllarda ve...
Makale'ye Yorum Yapın

TAKVİM

Mart 2018
P S Ç P C C P
« Oca    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

SLAYTLAR

E- Bülten Üyeliği