KARADENİZ’DE GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ”Giresun’da Girişimcilik Kültürü” konulu konferans, Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası salonunda gerçekleştirildi.

 

karadenizde_girisimcilik_zirvesi_remi durmus

Bulancak Belediyesi ve Bulancak Kent Konseyi’nin öncülüğünde, Girişimcilik haftası dolayısıyla “Giresun’da Girişimcilik Kültürü” konulu konferans, Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası salonunda gerçekleştirildi. Karadeniz Girişimcilik Zirvesi’nin de önemli bir ayağını teşkil eden konferansın konuşmacısı İletişim Stratejileri ve Girişimcilik Uzmanı Remzi Durmuş’tu.

Açılış konuşmasını yapan Bulancak Belediye Başkanı Av. Kadir Aydın; İnşaatı hızla devam eden Ordu- Giresun Havaalanı’nın hizmete açıldığında bölgeye çok ciddi bir ilginin olmasını sağlayacağını belirten Başkan Aydın, iş dünyası ile bölgemizi buluşturacak adımların 17-18 Ocak 2013 tarihinde İstanbul Ticaret Üniversitesi, Üniversiteler Kış zirvesine katılarak attıklarını ve bu konferansın da Ekim ayı içinde Belediyemiz öncülüğünde, Valiliğimiz himayelerinde, DOKAP ve EBAN ortaklığında Giresun‘da yapılacak “Karadeniz Girişimcilik Zirvesi” nin bir ayağı olduğunu belirtti.

Karadeniz Girişimcilik Zirvesi Program Koordinatörü Gülçemen Karadeniz de, bu çalışma ile bölgemizde girişimcilik kültürünün gelişimini planlamaktayız dedi. Karadeniz, önümüzdeki süreçte girişimci adaylarımıza yön göstermek ve girişimcilik sürecinde daha fazla destek verebilmek için kuluçka merkezi kuracaklarını belirtti.

Konferansta konuşan İletişim Stratejileri ve Girişimcilik Uzmanı Remzi Durmuş;Giresun‘da girişimcilik kültürünün yaratılabilmesi için; en az bir televizyon kanalında girişimcilik ile ilgili haftalık program yapılması, Ticaret ve Sanayi Odası çatısı altında ve üniversite işbirliği ile büyük bir girişimcilik merkezi kurulması, Liselerde girişimcilik kulüpleri kurularak, seminerler ve konferanslar düzenlenmesi, iş dünyası ile okullarımızın bir araya getirilmesi, Ortaokul ve liselerde uygulamalı proje yönetimi eğitimleri verilmesi, Şehrin muhtelif bölgelerinde girişimcilik ve desteklemeler ile ilgili danışma ofisleri kurulması ve topluma başarılı girişimcilik örneklerinin anlatılması, en önemlisi girişimcilik kuluçka merkezinin kurulması gibi hususların girişimcilik kültürünün oluşturulmasında önemli rol oynayacağını belirtti.

Be Sociable, Share!

Benzer Yazılar

DURMUŞ, A PARA’DA TÜRKİYE’DE GİRİŞİMCİLİĞİ ANLATTI

İletişim ve Girişimcilik Danışmanı/ Öğr. Gör. Remzi DURMUŞ, A Para’da yayınlanan, Bir Fikrim Var programında Girişimcilik eğitimlerinden, Türkiye’de girişimciliğe kadar birçok konuda bilgiler verdi. Be Sociable, Share! Tweet

AKİT TV’DE YAPAY ZEKA ELE ALINDI

Akit TV’de yayınlanan ve İletişim ve Girişimcilik Danışmanı Remzi DURMUŞ’unda konuk olduğu Genç Görüş programında Durmuş, Girişimcilikten İnovasyona, yapay zekaya ve geleceğin dünyası gibi birçok konu hakkında bilgiler verdi. Be Sociable, Share! Tweet
Makale'ye Yorum Yapın

TAKVİM

Mayıs 2024
P S Ç P C C P
« Mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SLAYTLAR