GİRİŞİMCİLİK, KOCAELİ’DE MASAYA YATIRILDIRemzi Durmuş, girişimcilik, bireyin hayallerinin peşinden gitmek, yani bireyin hayallerine sahip çıkması anlamına geldiğini söyledi.

girisimcilik-kocaeli-de-masaya-yatirildi

Kocaeli Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü’nün düzenlemiş olduğu ”Girişimcilik Nedir?” konulu konferansın konukları; İletişim Stratejileri ve Girişimcilik Uzmanı Remzi Durmuş ve Kocaeli Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Atalay Kaya’ydı.

GENÇLERİN ÖNÜNÜN AÇILMASI GEREKİR

Konferansta konuşan İletişim Stratejileri ve Girişimcilik Uzmanı Remzi Durmuş, girişimcilik, bireyin hayallerinin peşinden gitmek, yani bireyin hayallerine sahip çıkması anlamına geldiğini söyledi. Dünyanın büyük bir değişim sürecinden geçtiğini ifade eden Durmuş, Türk ekonomisinin de bu değişim sürecinde büyümesi ve kalkınması için girişimci ruhlara ihtiyacı olduğunu belirtti. Bu bağlamda gençlerin önünün açılması gerektiğini vurguladı.

GİRİŞİMCİLİK ALGISINDA SORUN VAR

Türkiye’de toplumun, bireyi kamuda çalışması için yönlendirdiğini belirten Durmuş, bunun doğru bir yaklaşım olmadığını ifade etti. Ekonomik büyümenin bu yolla sağlanması imkânsız olacağı gibi, toplumun refahına ve kalkınmasına zarar verir dedi. Bu bağlamda algısal değişimin şart olduğunu vurguladı.

GİRİŞİMCİLİK BİR İDEALDİR

Türkiye’de yaratıcı projelere desteklerin verildiğini ifade eden Durmuş, girişimciliği destekleyen finansal kurum ve kuruluşlar ile ilgili bilgiler verdi. Öğrencilere proje üretmelerini tavsiye eden Durmuş, girişimcilik bir idealdir, idealinizden vazgeçmeyin dedi.

GİRİŞİMCİLİK KÜLTÜRÜ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Konferansta konuşan Atalay Kaya, Kocaeli Genç Girişimciler Kurulu’nun, amacı, vizyonu, misyonu ve etkinlikleri hakkında bilgiler vererek başarı hikayesini aktardı. Bu kapsamda Vizyonlarının Genç Girişimcilik ruhunun ortaya çıkarılması için cesaret verici çalışmalar yapmak olduğunu söyledi.
Kocaeli Genç Girişimciler Kurulu olarak; Eğitim ve danışmanlık, dış ilişkiler, araştırma – iş geliştirme, sosyal ilişkiler gibi çalışma gruplarının olduğunu söyleyen Kaya, İlkokuldan üniversiteye kadar girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması adına yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade etti.

DÜNYANIN EN BÜYÜK NETWORK AĞINI KURACAĞIZ

Dünya’da en büyük genç girişimci network ağını Japonya‘nın kurduğunu ifade eden Kaya, Japonya yaklaşık elli bin kişilik bir ağa sahip, TOBB aldığı kararla altı yüz kişilik Genç Girişimciler Kurulunu yedi bin network ile Dünya’ya açacağını ifade etti.

 

Be Sociable, Share!

Benzer Yazılar

DURMUŞ, A PARA’DA TÜRKİYE’DE GİRİŞİMCİLİĞİ ANLATTI

İletişim ve Girişimcilik Danışmanı/ Öğr. Gör. Remzi DURMUŞ, A Para’da yayınlanan, Bir Fikrim Var programında Girişimcilik eğitimlerinden, Türkiye’de girişimciliğe kadar birçok konuda bilgiler verdi. Be Sociable, Share! Tweet

AKİT TV’DE YAPAY ZEKA ELE ALINDI

Akit TV’de yayınlanan ve İletişim ve Girişimcilik Danışmanı Remzi DURMUŞ’unda konuk olduğu Genç Görüş programında Durmuş, Girişimcilikten İnovasyona, yapay zekaya ve geleceğin dünyası gibi birçok konu hakkında bilgiler verdi. Be Sociable, Share! Tweet
Makale'ye Yorum Yapın

TAKVİM

Mayıs 2024
P S Ç P C C P
« Mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SLAYTLAR